Sposoby znakowania

Sitodruk jest jedną z najczęściej stosowanych metod znakowania stosowanej w reklamie. Pozwala ona na uzyskanie jedno lub wielokolorowego nadruku na wielu materiałach. Nadruk uzyskuje się stosując specjalną membranę powleczoną światłoczułą emulsją.

ZASTOSOWANIE

Sitodruk można stosować na papierze, folii, drewnie, sztucznych tworzywach oraz tekstyliach. Przy zastosowaniu odpowiednich farb również na szkle oraz metalu. Technologia ta wymaga jednak aby powierzchnia była płaska i równa. Jeżeli powierzchnia posiada fakturę istnieje niebiezpieczeństwo, że zniekształci ona nadruk. Sitodruku nie można stosować na materiałach wklęsłych, wypukłych, posiadających przetłoczenia itp. Istnieje możliwość zastosowania tzw. „sita na okrągło” na materiałach o kształcie walca.

Sitodruk nie pozwala na uzyskaniu płynnych przejść tonalnych. Przejścia tonalne mogą być uzyskane jedynie za pomocą rastra (rozdzielczość rastra jest zawsze o połowe niższa niż liniatura stosowanego sita).

Sitodruku i tampodruku nie zaleca się przy niewielkiej ilości nadruków, ze wględu na koszt przygotowania specjalnej matrycy dla każdego koloru nadruku.

OKREŚLANIE KOLORU

Preferowane: Pantone

Dopuszczalne: CMYK

PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW

Preferowane: pliki wektorowe (cdr. eps. ai.)